مقالات

مقایسه هارد دیسک های سیگیت و وسترن دیجیتال

سیگیت و وسترن دیجیتال 2 اسمی هستند که در صنعت حافظه ها همیشه به گوش می رسند . رقابت این دو برند در هر محصول آن ها به چشم می خورد . ما این دو غول حافظه را کنارهم گذاشته ایم تا مهم ترین تفاوت های آن ها را در محصولاتشان نشان دهیم .

حافظه های داخلی

هم سیگیت و هم وسترن دیجیتال ، کار خودرا با حافظه های داخلی شروع کرده اند ، پس می توان آغاز رقابت را از آن زمان دید. حافظه ها به صورت غیرقابل باوری رشد کرده اند . فضای حافظه ها طی دهه ی اخیر 50 برابر بزرگتر شده و سرعت و کارکرد آن ها افزایش چشمگیری داشته است . به مرور زمان عوامل دیگری برای تولید حافظه های مناسب برای افراد مختلف با نیازهای مختلف به وجود آمد. مثلا برای افرادی که نیازمند سرعت بالا به نسبت حجم بالا می باشند ، زمانی که در مورد حافظه داخلی صحبت می کنیم ، سرعت بهینه ، نقشی اساسی را به عهده دارد اما در هر صورت به تصمیم شما بین سرعت و حجم برمیگردد.

حجم: وسترن دیجیتال یکی از اولین شرکت هایی بود که موفق به ارائه هارد داخلی کم مصرف با حجم دو ترابایت شد . سیگیت در ارائه ی همچین درایوی با این حجم تا حدودی کند بوده است اما اکنون ما درایو Barracuda LP را با همان حجم دربازارمی بینیم . بعد از بالا بردن و رسیدن به حجم 2 ترابایت ،هردو شرکت تمرکز خود را برروی مصرف بهینه هاردها گذاشتند و موفق شدند که مصرف نیرویی هارد های خود را به نسبت هارد های معمولی به نصف برسانند .

مدل Barracuda سیگیت سریع تر بوده ولی مدل caviar green  وسترن دیجیتال برنده این بخش است ، زیرا به نسبت سیگیت کم مصرف تر بوده و قیمت آن نیز به صرفه تر است . البته ما وسترن را برای افرادی که بودجه ی محدودی دارند انتخاب کرده ایم ، ولی اگر از نظر مالی برای شما تفاوتی نمی کند ، مدل Barracuda LP  می تواند یک هارد اینترنال مناسب باشد .


اگر به دنبال هاردی با حجم دو ترابایت و کارایی های بهتر هستید ، مدل RE4-GP وسترن یک مدل مطمئن تر از Barracuda  و Caviar Green با کارایی و عملکرد بهتر که درعین حال مصرف بهینه نیرو در آن حفظ شده است .

کارایی :

هردو شرکت هاردهایی با بالاترین سرعت ممکن برای خواندن و نوشتن اطلاعات تولید کرده اند .

وسترن مدل Veloci Raptorrauge  را در این زمینه ارائه داده است ولی معادل سیگیت آن cheetahl5k6  که از نظر حجمی بالاتر بوده ، اتصالات متمرکز سرور و درکل عملکرد بهتری ارائه می دهد و اگر بخواهیم از نظر سرعت مقایسه کنیم ، سیگیت از وسترن پیشی می گیرد.


در سال 2009 این دو شرکت در راستای سرمایه گذاری برروی SSD  ها بی میل و رغبت بودند . حتی سیگیت در این باره گفته بود که SSD ها ارزش زحمت و هزینه را ندارند ، با این حال در همان سال وسترن مدل Silicon Drive lll را به بازار عرضه کرد که در آن زمان تنها انتخاب بین این دو شرکت بود . اما اکنون مشاهده می کنیم که سیگیت در سال 2017 بزرگترین SSD  جهان به حجم 60 ترابایت را وارد بازارخواهد کرد .


برنده : وسترن دیجیتال

مطمئنا سیگیت بهترین کارایی را درهارد درایوهای داخلی ارائه می دهد ، اما وسترن زمینه های وسیع تری از گزینه ها و قیمت های بهتری برای هاردهایی با حجم بالا فراهم می کند .

حافظه های خارجی یا اکسترنال :

حافظه ی خارجی برای بک آپ اطلاعات شخصی و یا شرکتی بسیار مناسب در عین حال مناسب برای جا به جایی اطلاعات پر حجم می باشد . مهم ترین انتخاب ملزم به دانستن این است که کدام شرکت بهترین امنیت با بالاترین حجم و بهترین نوع دسترسی را ارائه می دهد .

حمل و نقل : هردو شرکت ، هارد درایو های اکسترنال متنوع و متعددی با حجم ها و اتصالات مختلف ارائه کرده اند.

ما مدل های My passport  و FreeAgent وسترن و سیگیت را ترجیح می دهیم ، با این حال اگر نیازمند اتصال Filewire800 هستید می توانید مدل Maxtor Black Armor ( مکستور از زیر مجموعه های سیگیت می باشد ) انتخاب کنید . این مدل توانایی رمزگذاری سطح دولتی را برای حفاظت از اطلاعات مهم شما ارائه می دهد . ما هنوز این توانایی با این قدرت را از مدل های وسترن ندیده ایم


Desktop

در مورد حجم ، وسترن دیجیتال با ارائه دادن My book studio edition ll با 4 ترابایت حجم و مناسب برای تنظیمات Raid1و یا Raid2 و با اتصالات فراوان ، برنده می باشد . در مقایسه بهترین هارد سیگیت تنها با 2 ترابایت حجم ،Free Agentdesk  می باشد .

مدل My book  وسترن با ارائه دادن پورت SATA سرعت انتقال اطلاعات خود را به نسبت مدل FreeAgent  سیگیت 2 برابر می کند .

NAS

همانند SSD ها ، دستگاه های NAS نیز بعدها در این دو شرکت ظاهر شدند و همچنان رقابت این دو شرکت در این بازار ادامه دارد .

بین 2 مدل Sharepace وسترن دیجیتال و Black Armor Nass440 سیگیت ، بدون شک سیگیت به خاطر اتصالات و تنظیمات بهتر ( به نسبت دستگاه   SMB – Focussed Nas وسترن ) انتخاب بهتری خواهد بود .


برنده : سیگیت

وسترن فرمانروای هارد های اکسترنال پرحجم است اما هاردهای سیستم های Nas سیگیت امنیت و تنظیمات بیشترو بهتری را در این رقابت ارائه می دهد.

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2