مقالات

تشخیص مشکل هارد دیسک


عکس های خانوادگی،آرشیو های موسیقی و فیلم های مورد علاقه شما، اسناد و مدارک مهم و .... تماما در هارد شما ذخیره شده اند.

اگر هارد درایو شما آسیب ببیند و تمام اطلاعات مهم شما بر اثر حادثه ای از بین برود چه خواهید کرد؟خوشبختانه راه هایی وجود دارد تا بتوان تشخیص داد که آیا هارد درایوتان صدمه دیده و یا در حال صدمه دیدن است؟

برای جلوگیری از این اتفاق راه هایی وجود دارد:

اول از همه به این سوال میپردازیم که چرا هارد درایو ها آسیب می بینند؟

مشکلات زیادی ممکن است برای هارد ها به وجود بیاید، مشکلات فیزیکی یا غیر فیزیکی.

امروز در این مقاله مهم ترین مشکلاتی که ممکن است هارد شما درگیر آن شود را مورد بررسی قرار می دهیم.

1-اشکالاتlogically 

این مشکل زمانی رخ می دهد که قسمت الکتریکی هاردتان دچار مشکل شده باشد.این مشکل پیش پا افتاده ترین مشکلی است که ممکن است هارد شما به آن دچار شود که می توان آن را برطرف کرد.

2- اشکالات  media

                            

این ایراد زمانی بوجود می آید که مصرف کننده ی این هارد ها با آن ها به خوبی رفتار نکنند.این مشکل بسیار خطرناک بوده، بطوریکه بر روی پلاتر هارد شما خراشی می افتد و این یعنی از بین رفتن آن دسته از اطلاعاتی که پیش تر بر روی پلاتر ذخیره کرده بودید

برای توضیح بیشتر این مورد لازم است بگوییم  هنگامی که با این مشکل برخورد می کنید می بایست با هارد درایوتان خداحافظی کنید.

3-اشکالات هد 

   

 این مورد، جز مشکلات متداولی است که مصرف کنندگان هارد با آن ها مواجه می شوند.

این مشکل زمانی رخ می دهد که ایرادی در اجرا وجود داشته باشد.در اصل این مشکل از ریدینگ و رایتینگ سر هد منشا می گیرد.

4-اشکالات فیزیکی

 این اشکال،بیشترین و معمول ترین مشکلی است که برای هارد ها پیش می آید .که در این مورد هارد مانند موتور ماشین بسته به فشاری که به آن وارد شده،داغ میکند.

 

نشانه ای برای تشخیص مشکل در هارد دیسک:

1- صدای clicking

اگر از داخل هاردتان، در زمان اجرا، صدای clicking به گوش رسید،در درون هارد مشکلاتی به وجود آمده(به زبان ساده تر دچار مشکل در قسمت موتور هارد شده است) و یا امکان دارد مشکل از صفحه یا پلاتر هارد باشد، بطوریکه یک خش کوچک بر روی پلاتر هارد ایجاد شده که این مورد بسیار خطرناک می باشد.

بهترین راه برای تشخیص وجود این خش ها بر روی صفحه زمانیست که قصد اجرا و یا انتقال اطلاعات را داشته باشید.اگر  روی پلاتر صدمه دیده باشد، شما قادر به اجرا و انتقال اطلاعات نخواهید بود.

 

 

در عکس زیر میتوانید اجزای داخلی هارد را مشاهده کنید.


 

 

 

هشدار:قطعات درونی هارد شما بسیار حساس میباشد وباز کردن قاب هارد نیازمند تخصص و تجهیزات است، به هیچ عنوان این کار را در خانه انجام ندهید!!!!!!!!

 

 

2-ویروس ها           

       

 اگر فایل های درون هاردتان بطور ناگهانی پاک می شوند و هارد شما قادر به ذخیره ی اطلاعات نیست و یا حتی کامپیوترتان نمی تواند هارد را شناسایی کند و یا اطلاعات درون هارد قفل شده و شما نمیتوانید فرمان اجرا به آن ها بدهید.

تمام اینها مشکلاتی است که نشان میدهد هارد شما به مشکل خورده است.ویروس ها می توانند از طرق مختلف وارد سیستم شما شوند.آن ها میتوانند فایل های شما را قفل و دسترسی به اطلاعاتتان را غیر ممکن کنند.

3- تاخیر در اجرای فایل ها   (delay)

     

اگر هارد شما برای باز کردن فایل ها به بیش از 30 ثانیه زمان نیاز دارد و یا دستگاه شما در زمان اجرا با تاخیر زیاد عمل کرد،تنها معنی آن این است که هارد شما در حال صدمه دیدن است.

در اصل وجود هر تغییر و یا اتفاق عجیب در سیستم شما نشان دهنده ی ایرادی در هارد شماست.

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2