مقالات

حساسیت هارد درایو ها در برابر هرگونه فشار و یا ضربه

هارد درایو ها در برابر هرگونه فشار و یا ضربه بسیار حساس اند.

اگر هارد درایو شما از دستتان افتاده و کار نمی کند می بایست هر چه سریع تر با یک متخصص تماس بگیرید.
قبل از مراجعه به مرکز بازیابی اطلاعات،دستورالعملی وجود دارد که طی یک تماس تلفنی با یک متخصص، وضعیت هارد شما را مشخص می کند و مهم تر از آن نکاتی را راجع به هاردتان به شما گوشزد می کند.
1- بسته بندی: اگر هارد شما هنوز در بسته بندی کارخانه ای خود است این احتمال وجود دارد که ضربه تنها به بسته بندی آن وارد شده باشد.


برای روشن شدن این موضوع هارد را از پک درآورده و سپس از نظر ظاهری آن را چک کنید.در صورت سالم بودن ظاهر هارد،آن را به سیستم وصل کرده و از آن تست بگیرید.اما احتمال سالم بودن هارد پس از افتادن بسیار ضعیف است و این احتمال وجود دارد که پس از وصل شدن به سیستم به پلاتر آن آسیب برسد.به همین خاطر برای تست،هارد خود را به مراکز بازیابی اطلاعات برده تا آن ها با استفاده از دستگاه های مخصوص از هارد شما تست بگیرند.

2- صداهای عجیب:اگر هاردتان صدای کلیکینگ میدهد،سریعا آن را از سیستم جدا کنید.این صدا به این معناست که قطعات داخلی هارد شما ضربه خورده است و هر کار خودسرانه شما هارد را خراب تر از قبل می کند.زیرا در زمان وجود این نوع صداهای هارد اجزای داخلی هارد شما از مدار خارج شده و این مشکل مستقیما به پلاتر هارد که ذخیره ی اطلاعات را به عهده دارد،ضربه می زند.

برای سالم ماندن اطلاعات تنها یک راه وجود دارد.هارد شما باید جراحی شود.برای توضیح بیشتر عملیات جراحی را برای شما شرح می دهیم.
عملیات جراحی عبارتست از بررسی اجزای داخلی و اصلی هارد و تعویض قطعات در صورت آسیب دیدگی.البته این عملیات امری است بسیار تخصصی و نیازمند تجهیزات خاص اعم از کلین روم کلاس 100(اتاقکی با کنترل کننده ی مخصوص رطوبت و دما)، آچار های مخصوص،ربات های بازویی خودکار و پیش نویسی شده،و همچنین لباس های ضد گرد و غبار.پس به هیچ عنوان سعی نکنید این کار را در خانه انجام دهید.

3- فریز کردن هارد،بزرگترین اشتباه: برخی بر این باورند که پس از آسیب دیدگی هارد،فریز کردن آن می تواند به بازگشت اطلاعات شما را تسهیل کند.
اما این کار نه تنها به بهبود هارد کمک نکرده بلکه عملیات بازیابی را دشوار تر می کند.


 کلینیک هارد ایران با استفاده از تجهیزات فوق تخصصی جراحی مورد استفاده در بزرگترین شرکت های بازیابی اطلاعات جهان و با هدف به بازگرداندن کامل و صد در صدی اطلاعاتتان در خدمت هموطنان عزیز می باشد.

 

برای تماس با متخصصین،جهت مشاوره رایگان،با ما تماس بگیرید.

Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2