مقالات

روز مرگ هارد ها ار آنچه شما می پندارید به شما نزدیک تر است

اگر تنها یک حقیقت در مورد هارد ها وجود داشته باشد این است که تمامی هارد ها زود تر از زمانی که شما توقع دارید از کار خواهند افتاد.

روزی خواهد رسید که هارد درایو شما از کار باز می ایستد و تمام اطلاعات داخل آن هم از بین می رود.این اتفاق می تواند دلایل متعددی داشته باشد.

دلایلی اعم از: 

هد کرش، ویروس،حذف تصادفی و یا حتی افتادن یک قطره اشک بر روی هاردیسک


در زمان برخورد با این موارد نا امید نشوید،راه هایی برای بازگرداندن اطلاعات وجود دارد،البته اگر کار درست را در زمان مناسب انجام دهید!!!!!!!

ما برای اینکار نکاتی را ارائه می دهیم تا شما با رعایت آن ها به راحتی به اطلاعاتتان دست پیدا کنید:

1. عجله کنید:
اگر واقعا به اطلاعات از دست رفته ی خود نیاز دارید،هر چه سریع تر اقدامات لازم را برای بازگرداندن آن ها انجام دهید.حتی فردا هم دیر است. این کار را جزء الویت های خود بگذارید.زیرا ممکن است هاردتان دچار آسیب فیزیکی شده باشد و همچنین اگر هارد شما خیس و یا متحمل هجوم ویروس ها شده باشد هر ثانیه تاخیر باعث دور تر شدن شما از اطلاعاتتان می شود.


2. مشکل را شناسایی کنید:

دلایل متعددی می توانند باعث از بین رفتن اطلاعات شما شوند.اما برای رفع مشکلتان باید دقیقا مشکل را شناسایی کنید. آسیب های فیزیکی را می توان از ظاهر هارد تشخیص داد.ضمنا ممکن است هارد شما دچار نوسانات شده باشد و همچنین امکان دارد که خود شما تصادفا اطلاعاتتان را پاک کرده و یا فرمت آن ها را عوض کرده باشید.
در این موارد سعی کنید نام فایل ها و یا فولدر های خود را به خاطر بیاورید،حتی اگر بکاپی از قسمتی از اطلاعات را در جایی ذخیره کردید آن ها را جمع آوری کنید و تحویل متخصصین بازیابی دهید.این کار شانس بازیابی اطلاعات شما را چند برابر می کند.

3. دستگاه های متصل به هارد را جدا کنید: 
مهم نیست مشکل از کجاست، به محض اینکه صدایی از هارد خود شنیدید یا صفحه ی آبی مرگ بر روی مانیتور نمایان شد ، سیستم خود را خاموش کنید. حتی اگر مشکل از سیستم نباشد و فقط هارد شما دچار آسیب فیزیکی شده باشد.پس از خاموش کردن به هیچ عنوان، حتی برای تست دوباره هارد خود را روشن نکنید.
تست گرفتن مجدد شما از هارد هیچ سودی ندارد چرا که این هارد ها به گونه ای طراحی شده اند که پس از بوجود آمدن مشکل، جهت جلوگیری از مشکلات جدی تر از کار باز می ایستند.
به طور مثال، صدمه به هد یا همان هد کرش زمانی اتفاق می افتد که به هارد صدمه ی فیزیکی وارد شده باشد و تست مجدد شما تنها باعث ایجاد خراش بر روی پلاتر می شود و پس از آن هارد و اطلاعات  شما از بین خواهد رفت.


4.به هیچ عنوان سعی در تعمیر هارد خود نکنید:

این کار جدا از تخصص به تجهیزات احتیاج دارد و این کار شما تنها بازیابی اطلاعات را برای متخصصین سخت تر می کند و البته  برای شما هزینه ی سنگینی را در بر خواهد داشت.

5.کمک بگیرید: 
متخصصین کلینیک هارد ایران همه روزه و  به صورت رایگان جهت مشاوره در خدمت شما هستند.


Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2