مقالات

دلایل حساسیت بالای هارد در برابر عوامل تخریبی بالا

اگر شما تجربه از دست دادن اطلاعات خود را داشته باشید، حتما میدانید که چگونه یک قطره آب و یا یک ضربه جزیی و یا حتی یک جریان الکتریکی میتواند باعث از بین رفتن هارد درایوتان شود.

اما زمانی که  کامپیوتر شما و یا قاب بیرونی هارد اکسترنال شما ظاهرا سالم به نظر می رسد،ممکن است قسمت های داخلی هارد به مشکل برخورد کرده باشند و در نهایت کامپیوترتان قادر به شناسایی  هارد درایو شما نباشد.

درک چگونگی کارکرد کامپیوتر می تواند بهتر شما را متقاعد کند که چگونه یک قطره آب  یا ضربه ای جزئی و یا حتی گذر زمان می توانند باعث نابودی هاردتان شود.
دلایل حساسیت بالای هارد در برابر عوامل تخریبی بالا:

الف )هارد درایو ها بسیار سریع کار می کنند. می توان با تماشای تصاویری از درون هارد دیسک ها طریقه ی کارکرد آن ها را مشاهده کرد.

همانطور که در این ویدیو ها مشخص است پلاتر ها یا صفحه های هارد درایو بسیار سریع می چرخند.سرعت چرخش آن ها از 3600 تا 15000دور در دقیقه است!!!! این واحد اندازه گیری را rpm می نامند.

این سرعت چرخش به بهبود کارایی هارد ها کمک کرده و این امکان را به هارد می دهد که در هر ثانیه 200 مگابایت  اطلاعات را ذخیره کند.

طبیعتا این سرعت چرخش، پلاتر هارد را بسیار حساس کرده و یک تکان کوچک یا ایجاد نوعی بی تعادلی باعث آسیب دیدن هارد می شود.

پس این بدین معناست که به هیچ عنوان نباید هارد درایو و یا کامپیوتر شخصی خود را در هنگامی که هارد در حالت اجرا می باشد تکان دهید!!!!

قبل از جایجایی و یا تکان دادن هارد مطمئن شوید که هارد در حالت اجرا نبوده و کاملا خاموش می باشد.

سپس می توانید آن را جدا کنید.

هارد درایو ها بسیار حساسند اما خوشبختانه به مرور زمان شرکت های سازنده ی هارد درایو ها بسیار پیشرفت کرده اند و امروزه هارد درایو های مطمئن تری نسبت به هارد درایو های قدیمی، در دسترس اند و  در مقابل ضربات و جابجایی مقاوم تر هستند.

اما با وجود تمام این پیشرفت ها و عملیات های بهبودسازی، هاردها همچنان بسیار حساس اند و هنوز هم کوچکترین ضربه به آن ها می تواند باعث از بین رفتن اطلاعاتتان برای همیشه شود.

ب) به هیچ عنوان سعی در ایجاد تماس با هد و یا پلاتر را نداشته باشید!!!!!!

دو قطعه مشخص در درون هارد ها وجود دارند:

1-پلاتر: تمام اطلاعات شما بر روی پلاتر ها ذخیره می شوند.


2-دسته هارد: در قسمت انتهایی این قطعه هد ریدینگ و رایتینگ وجود دارد و وظیفه آن خواندن و نوشتن بر روی پلاتر ها است.لازم به ذکر است که فاصله هد از پلاتر بسیار کم بوده، به شکلی که اگر گرد یا غباری در بین این دو قطعه گیر کند باعث به وجود آمدن خراش بر روی پلاتر میشود و در اصل این صدمه به اطلاعات شما وارد شده و دسترسی به اطلاعات را سخت می کند.

آخرین مورد: هارد درایو ها غیر قابل پیش بینی اند.مهم نیست که شما تا چه حدی از هارد خود محافظت می کنید،ممکن است هارد شما به مرور زمان از کار بیفتد و علت آن،این است که هر وسیله ی مکانیکی به مرور زمان کارایی خود را از دست داده و از کار می افتد.شما با رعایت چند دستورالعمل ایمنی، تنها می توانید عمر هارد خود را زیاد کنید نه اینکه آن ها را جاودانه کنید.

و در آخر:

آیا اطلاعات مهم خود را در هارد دیگری ذخیره کرده اید؟

با اطلاعاتی که متخصصین کلینیک هارد ایران در این مقاله در اختیار شما گذاشتند، متوجه حساسیت بالای هارد خود شدید و  فهمیدید که اطلاعات شما در اصل در ظرف حساسی در کنار یک پرتگاه قرار گرفته که هر لحظه امکان دارد با وزش نسیمی کوتاه به پایین پرتگاه افتاده و از بین برود.پس باید مطمئن شوید که تمام اطلاعات خود را بکاپ گرفته اید.اگر از i Cloudsاستفاده می کنید، تاریخ انقضای پلن خود را به یاد داشته باشید و اطلاعات خود را هر روزه آپدیت کنید.

 
Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2