مقالات

انواع مختلف خرابی و مشکلات هارد

انواع مختلف خرابی و مشکلات هارد [EasyDNNnews:IfExists:GalleryBackLink] View in gallery [EasyDNNnews:EndIf:GalleryBackLink]

 

انواع مختلف خرابی هارد به شرح زیر میباشد:

- هارد هایی که بدسکتور روی آنها میوفتد . درصد بازیابی اطلاعات آنها زیاد میباشد و بیشتر آنها بعد از اینکه ریکاوری اطلاعات شد تعمیر می شوند .نکته مهم اینست که نباید قبل از بازیابی اطلاعات تعمیر شوند بخاطر اینکه در تعمیر , اطلاعات هارد خراب می شود .

- هاردهایی که کند میگردند . خیلی از کندیهای هارد قابل رفع می باشد و اطلاعات آن بازیابی می گردد و امکان تعمیر آنها نیز می باشد .

- هاردهایی که مشکل ماژول دارند.خرابی ماژول مشکلات زیادی را برای هارد بوجود میاورند خرابی هایی مثل کم شدن ظرفیت دیتکت نشدن بد کار کردن افتادن بدسکتور در کل هارد و ....دستگاههای ما قابلیت این را دارد که تمامی مدلهای هارد را تا 3 ترابایت ساپرت و درست کند و همیشه بروز می باشد . اکثر هاردها با مشکل ماژول بازیابی اطلاعات و تعمیر میگردند .

- هاردهایی که ضربه خورده اند . این هاردها مشکلات سخت افزاری پیدا میکنند که قابلیت تعمیر ندارند ولی 70 درصد آنها با جراحی هارد بازیابی اطلاعات می شوند .

- هاردهایی که برد آنها سوخته است . ما بزرگترین و کاملترین آرشیو برد را در ایران برای بازیابی اطلاعات داریم .

- هاردهایی که هد یا موتور آنها سوخته است . با تعویض آنها در هفتاد درصد مواقع به اطلاعات ذسترسی پیدا میکنیم

- هاردهایی که مشکل سخت افزاری دارند . هد آنها شکسته یا موتور آنها گیرپاچ کرده است . با جراحی هارد بشرط آنکه روی سطح دیسک خراشیده نباشد اطلاعات آنها بر میگردد .

- هارد هایی که شناسایی و دیتکت نمی شوند . علتهای مختلفی میتواند داشته باشد بعد از عیب یابی و تشخیص عیب بیشتر این هاردها بازیابی اطلاعات میگردند .

- هاردهایی که صدا میدهند . علت بیشتر صدا هد هارد میباشد که بعد از تعویض آن به اطلاعات ذسترسی پیدا میکنیم .

- هاردهایی که بعلت ویروس اطلاعات آنها خراب شده است تمام اطلاعات به شرط آنکه دستکاری نشود برمیگردد .

- هاردهایی که پارتیشن آنها پریده است بشرط آنکه دستکاری نشود تمامی اطلاعات مثل روز اول برمیگردد .

- هاردهایی که صفحه آبی میدهند نیز براحتی بازیابی ریکاوری اطلاعات میگردند .

- هاردهایی که در هنگام بالا آمدن ویندوز صفحه مشکی سیاه میدهند .

- هاردهایی که وقتی به سیستم وصل میشوند سیستم روشن نمی شود .

- هاردهایی که باعث هنگ سیستم میگردند .

- هاردهایی که ظرفیت آنها کم شده است .

- هاردهایی که پسورد دارند . هاردهای لپ تاپی که توسط نوت بوک به آنها پسورد سخت افزاری داده شده است براحتی باز و درست میشوند .

- هاردهایی که اطلاعات آنها دیلت یا شیفت دیلت شده اند .


در این مقاله به شرح خرابی های هارد دیسک و همچنین بازیابی اطلاعات از این گونه هارد دیسک ها می پردازیم.

1)بدسکتور

بطور معمول بیشتر هارد دیسک های که بدسکتور دارند قابل بازیابی اطلاعات هستند و همچنین بعد از بازیابی اطلاعات می توان آنها را تعمیر کرد . 

2)کندی 

بیشتر هارد دیسک های که کند هستند قابل بازیابی و تعمیر هستند. کندی دلایل گوناگونی دارد که باید توسط متخصص تشخیص داده شود ، همیشه کندی بخاطر بدسکتور نیست بلکه خرابی ماژول ها و پر شدن لیست خرابی ها و ... باعث کندی در هارد دیسک می شود.

3)خرابی ماژول ها

خرابی ماژول های هاردیسک مشکلات فراوانی برای هارد دیسک ایجاد می کند که میتوان به کندی ، عدم نمایش صحیح ظرفیت ، عدم شناسایی ، ایجاد بدسکتور  و ... اشاره کرد . اینگونه خرابی را میتوان با پروسه اصلاح ماژول رفع نمود و مشکل هارد دیسک را برطرف کرد. شرکت امداد سیستم قم با بروز بودن ابزار ها و دستگاه های موجود می تواند  ماژول های هر نوع هاردی و با هر ظرفیت و رابطی  را اصلاح نماید و مشکل هارد دیسک را برطرف کند.

4)ضربه

در این خصوص می توان گفت که بازیابی اطلاعات تا 70 درصد است و تعمیر اینگونه هاردها ارزش منطقی ندارد . البته خرابی ایجاد شده توسط ضربه مهم است و درصد موفقیت یا عدم موفقیت را تحت تاثیر قرار می دهد.
توصیه این است که در حفظ هارد دیسک ها چه در نوع اینترنال و چه در نوع اکسترنال بسیار دقت فرمایید حتی ضربه های خیلی ضعیف.

5)برد هارد دیسک

در این گونه خرابی اگر برد تعمیر نشود قابل تعویض است. تقاضای ما از شما این است که  اگر برد هارد دیسک حتی شکسته است آن را حفظ کنید چون در مواقعی بسته به نوع ، رابط ، ظرفیت و برند جهت تعمیر یا بازیابی اطلاعات برد اصلی هارد مورد نیاز است.

6)هد یا موتور

در این گونه مشکل با تعویض هد یا موتور می توان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد البته درصد موفقیت 50% است. قابلیت تعمیر در این موارد بسیار اندک است و ارزش منطقی ندارد.

7)عدم شناسایی ( عدم دیتکت )

علت های بسیار متنوعی در بروز این مشکل دخیل هستند. بیشتر این گونه هارد دیسک ها قابل بازیابی هستند . در مورد تعمیر اینگونه هارد دیسک ها هم میتوان گفت بستگی به نوع و برند قطعه دارد . برای مثال هارد دیسک ها سیگیت بیشتر از برند های دیگر به این مشکل بر می خورند که در اکثر مواقع قابل رفع می باشد.

8)ویروسی شدن 

اطلاعاتی که توسط ویروس پاک یا تخریب می شود قابل بازیابی است.اما در مواقعی ویروس ها باعث عدم دسترسی کاربر به اطلاعات می شود که برای مثل پیغام فرمت در هنگام باز کردن یک یا چند درایو که از فرمت کردن جدا باید خودداری نمود.

9)حذف پارتیشن

این مورد که بیشتر توسط کاربر ایجاد می شود در صورت نداشتن مشکل دیگری قابل بازیابی اطلاعات است و اطلاعات مثل روز اول بازیابی می شود. ساخت پارتیشن مجدد و هرگونه دستکاری به شما در خراب کردن اطلاعات کمک می کند.

10)عدم نصب ویندوز و سیستم عامل

مشکلات بالا عموما باعث نصب نشدن سیستم عامل مخصوصا ویندوز ایکس پی می شوند که می توان آنها را رفع نمود.

11)پسورد هارد دیسک

پسورد های سخت افزاری انواع هارد دیسک ها براحتی برداشته می شود .

12)کم شدن ظرفیت هارد دیسک

عواملی مختلف باعث بروز این مشکل می شود که می توان آن را اصلاح کرد . 

 

 

کلینیک هارد ایران، مرکز حرفه ای تعمیرات هارد در ایران
Print

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

تگ ها

کلمات کلیدی

خانه هارد22 خانه هارد ایران18 بازیابی اطلاعات17 انواع هارد15 جراحی هارد12 بازیابی اطلاعات هارد11 هاردایران11 بازیابی اطلاعات هارد9 مرکز جراحی هارد9 بازیابی هارد9 انواع خرابی در هارد9 بازیابی اطلاعات ارگانها8 بدسکتور هارد8 بازیابی اطلاعات فلش8 بازیابی اطلاعات انواع حافظه8 بازیابی اطلاعات هارد دیسک8 کلینیک هارد8 بازیابی اطلاعات سرور8 RAID8 بازگرداندن اطلاعات هارد7 تعمیرات هارد6 مرکز تعمیرات هارد6 بازیابی اطلاعات هارد کامپیوتر6 بازیابی اطلاعات در سرور6 بازیابی اطلاعات کارت های حافظه6 بازیابی اطلاعات فلش مدیا6 بازیابی اطلاعات حافظه5 بازیابی اطلاعات در هارد کامپیوتر5 بازیابی اطلاعات موبایل5 بازیابی اطلاعات انواع فلش مموری5 ریکاوری5 تعمیرات هارد سرور5 تعمیر فلش مموری4 تعریف هارد دیسک4 تعمیرات هارد دیسک4 بازیابی اطلاعات در تخریب توسط ویروس4 بازیابی اطلاعات انواع هارد سامسونگ4 بازیابی اطلاعات انواع فلش4 تعمیر فلش مدیا4 ديسك4 ریکاوری هارد4 بازیابی اطلاعات حافظه4 بازیابی اطلاعات انواع رم3 ریکاوری انواع فلش3 بازیابی اطلاعات هارد دیسک آسیب دیده3 بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ3 بازیابی دیتای فلش3 تعمیر هارد اکسترنال3 بازیابی اطلاعات انواع هارد وسترن3 ریکاوری مموری3 حافظه رم3 هارد دیسک، بازیابی اطلاعات هارد، تعمیر هارد، ریکاو3 رفع انواع خرابی هارد3 بازیابی اطلاعات انواع هارد سیگیت2 تعمیرات هارد کامپیوتر2 ریکاوری فلش مموری2 ساختار هارد دیسک2 رم2 هارد دیسک2 ذخیره سازی اطلاعات روی دیسک2