بازیابی اطلاعات مموری کارت

فلش مموری(Flash memory)

فلش‌های NOR به یک کلمه‌ی ماشینی تنها (بایت) اجازه می‌دهند بر روی یک محل پاک شده بدون وابستگی نوشته یا خوانده شوند. نوع NAND به صورت عمده در کارت‌ حافظ فلش‌های یواس‌بی و درایوهای حالت جامد و محصولات مشابه برای ذخیره معمولی‌ و انتقال داده استفاده می‌شود. فلش های NAND,  NOR معمولا برای ذخیره پیکربندی داده‌ها در بسیاری از محصولات دیجیتالی استفاده می‌شوند مسئولیتی که در گذشته به وسیله EPROM ها یا حافظه‌ی استاتیک باتری‌دار ممکن می‌شد. یکی‌ از معایب حافظه‌ی فلش تعداد محدود چرخه‌های خواندن یا نوشتن در یک بلوک خاص است.

فلش NOR: هر سلول در فلش NOR یک بخش پایانی دارد که مستقیما به زمین متصل است و بخش پایانی دیگری که مستقیما به یک خط بیت متصل است. این ترتیب به این دلیل NOR نامید شده است که مثل یک گیت NOR عمل می‌کند. وقتی‌ یکی‌ از خطوط کلمه‌ها High شود ترانزیستور ذخیره کننده مربوطه عمل می‌کند تا خط بیت خروجی را Low کند.

فلش NAND : فلش NAND نیز از ترانزیستورهایی با گیت شناور استفاده می‌کند اما آنها به صورتی‌ به هم متصل‌اند که گیت NAND را شبیه سازی می‌کنند. تعداد زیادی از ترانزیستور‌ها به صورت سری متصل‌اند و خط بیت تنها در صورتی‌ Low می‌شود که تمامی‌ خطوط کلمه‌ها High شده باشند. سپس این گروه‌ها به وسیله‌ی تعداد اضافی ترانزیستور به یک آرایه با استایل NOR متصل شده‌اند مشابه حالتی که ترانزیستور‌های تنها در یک فلش NOR به هم ارتباط پیدا کرده‌اند.

خانه هارد ایران با داشتن افراد متخصص در زمینه بازیابی اطلاعات یا ریکاوری و تعمیرات انواع هاردهای اینترنال، اکسترنال و انواع حافظه‌های فلش مموری و رفع بد سکتور انواع هارد اکسترنال و غیره ..فعالیت دارد برای تماس با خانه هاردایران با شماره تلفن‌های88100292 - 88100419 تماس حاصل فرمایید.

  • 2 مرداد 1394
  • نویسنده: Anonym
  • تعداد نمایش ها: 5720
  • نظرات: 1
Print

1 نظر در مطلب "فلش مموری(Flash memory)" ثبت شده است

غلامرضا احمدیان

1395/05/09 10:11 ق.ظ

درود فراوان

واقعا جا داره بابت مطالب ارزشمندتون از این طریق ازتون تشکر کنم ، خواهشی هم داشتم اگر براتون مقدوره فیلم های آموزشی بازیابی اطلاعات را در سایتتون قرار بدید .

سپاس

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید